Balıkesir hemşire Medine Gündüz’e ağlıyor

Balıkesir Devlet Hastanesi’nde görev yapan ve korona virüse yakalanan hemşire Medine Gündüz, tüm müdahalelere rağmen virüse yenik düştü ve 19 Mayıs’ta vefat etti. İşte detaylar.

Balıkesir hemşire Medine Gündüz’e ağlıyor
20 Mayıs 2021 18:45 | Son Güncellenme: 20 Mayıs 2021 14:26

Korona virüs ile mücadelede ilk günden itibaren etkin bir şekilde çalışmalarını sürdüren Balıkesir Devlet Hastanesi personeli hemşire Medine Gündüz, korona virüse yakalandıktan sonra görev yaptığı hastanede tedavi altına alındı. Durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alınarak burada tedavisine devam edilen Medine Gündüz, ağır geçirdiği hastalığı atlamadı ve yaşama veda etti.

Hemşire Medine Gündüz emekliliğe hazırlanıyordu!

Mesleki hayatında 25 yılı geride bırakan 48 yaşındaki genç hemşirenin emekliliğe ayrılmak üzere olduğu ve emeklilik dilekçesini vereceği öğrenildi. Hemşire Medine Gündüz’ün vefatı Balıkesir Devlet Hastanesi’nde ve yakınlarında büyük bir üzüntü yarattı. Konuyla ilgili Balıkesir Devlet Hastanesi yönetimi tarafından taziye mesajı paylaşıldı. Yayınlanan sosyal medya mesajında “Bir süredir yoğun bakımda yatarak tedavi gören hastanemiz personellerinden hemşire Medine Gündüz Covid-19 nedeniyle vefat etmiştir. Hastane idaresi olarak merhumeye Allah’tan rahmet diler, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederiz” denildi.

Gündüz’ün cenazesi, hastane önünde düzenlenen törenin ardından toprağa verilmek üzere Uşak’ın Eşme ilçesine gönderildi.

İlde de büyük bir üzüntüye neden olan vefat, sağlık çalışanlarının ne kadar büyük bir risk altında çalıştığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.