Balıkesir korona virüs son durum tehlikeli!

Balıkesir korona virüs son durum tehlikeli!
23.02.2021
A+
A-

Balıkesir korona virüs son durum tablosu, risklerin arttığını gösterdi. Vaka sayıları artmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan vaka haritasında, geçtiğimiz hafta itibariyle 100 binde 83,65 vaka görülürken bu hafta itibariyle vaka sayısı 92,40’a yükseldi.  Bir haftalık süreçte yaşanan bu yükseliş, ildeki korona virüs riskini gözler önüne sererken, mevcut veriler Balıkesir’i Ege ve Marmara Bölgesi’nde zirveye taşıdı.

Balıkesir korona virüs son durum uyarıları arka arkaya geldi!

Yaşanan artış sonrasında resmi uyarılar da arka arkaya gelmeye başladı. Konuyla ilgili olarak Balıkesir Valisi Hasan Şıldak sosyal ağ ve resmi internet siteleri üzerinden duyuru yaparken vatandaşların korona virüs tedbirlerine uyması gerektiğini belirtti. “Sevgili vatandaşlarımız, son günlerde ilimizde hastalık sayılarında tekrar bir yükseliş yaşıyoruz. Hep ifade ettiğimiz gibi salgını en çok önemsememek ve rehavet güçlendiriyor. Sürekli olarak denetim ve kontrol yapıyoruz. Ancak esas denetimi sizlerden bekliyoruz. Samimi ve sabırla tedbirlere uymanızı istirham ediyorum. Hastalığı kontrol altına alamadığımız sürece normal hayata dönmemiz ve tedbirleri kaldırmamız gecikecek. Lütfen sağlık için normal hayat için gayret gösterelim.” diyerek tüm Balıkesirli vatandaşlara seslenen Vali Şıldak, karantina kararı alınan mahalle ve bölgelerle ilgili de bilgiler verdi.

Balıkesir’de nereler karantina altına alındı?

Balıkesir koronavirüs son durum değerlendirmeleri sonrasında bazı ilçelerde karantina uygulamasına başlandı. Buna göre karantina altına alınan yerler ise şöyle,

  • Ayvalık – Hacıveliler Mahallesi, Tıfıllar Mahallesi
  • Manyas – Kalebayır Mahallesi
  • Dursunbey – Tepeköy Mahallesi

Güncelleme: İvrindi Haydar Mahallesi’nde de karantina başladı.

Balıkesir korona virüs cezaları da dikkat çekiyor!

İlde artan vakaların yanı sıra kurallara uymayan vatandaşlara verilen cezalar da dikkat çekiyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağını ihlal eden kişi sayısı 296 olurken, 296 kişiye 3 bin 150’şer lira ceza kesildi. Toplamda ise sadece Balıkesir’de kesilen ceza tutarı 932 bin 400 TL olarak kayıtlara geçti.

Susurluk korona virüs son durum

Balıkesir’de bu sürece ek olarak Susurluk, en sakin dönemlerinden birisini yaşıyor. İlçedeki vaka sayıları oldukça düşük seyrederken vatandaşların tedbirlere uyduğu gözlemleniyor. Hayat Eve Sığar uygulaması verilerine göre Susurluk korona virüs son durum tablosu şöyle;

Susurluk korona virüs son durum

Susurluk korona virüs son durum

Susurluk’ta en son korona virüs rakamları için TIKLAYINIZ

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.