Balıkesir Valisi’nden tüm okul müdürlerine mesaj

Balıkesir genelindeki vaka artışlarının devam etmesi üzerine Balıkesir Valisi Hasan Şıldak tarafından okul müdürlerine mesaj gönderildi.

Balıkesir Valisi’nden tüm okul müdürlerine mesaj
24.03.2021
A+
A-

Okul müdürlerine yönelik gönderilen mesajlarda virüs ile mücadelede okul müdürlerinden yardım istenirken öğrenci velilerine telefon ya da kısa mesaj ile ulaşılması, durumun ciddiyetinin aktarılması ve sosyal hareketliliğin azaltılması adına destek alınması gerektiği belirtildi. Velilerde virüse karşı duyarlılığın arttırılması adına gerçekleştirilecek bu çalışmalarla Balıkesir genelinde sosyal hareketliliğin azaltılması hedefleniyor.

Gönderilen mesaj ise şöyle;

Değerli Okul Müdürümüz, İlimizde salgın hastalık mutasyonlu virüsün çoğalması nedeniyle yayılımını hızlı şekilde arttırmış bulunuyor. Mutasyonlu virüsün en önemli özelliği çok daha hızlı yayılması ve daha fazla kişiye bulaşmasıdır. Yapılan tespitlere göre hastalık en çok ev ortamlarında bulaşıyor. Akraba, komşu, arkadaş ziyareti, gün düzenlenmesi, mevlit okutulması, toplu yemek, doğum günü kutlaması yapılması gibi buluşma ve etkinliklerin hastalığın en büyük yayılma nedenleri olduğu görülüyor.

Siz Değerli Okul Müdürlerimizden salgınla mücadele konusunda destek bekliyoruz. Sınıf öğretmenlerimiz vasıtasıyla okullarımızdaki bütün öğrencilerimizin özellikle annelerine telefon veya kısa mesajla ulaşarak içinde bulunduğumuz durumun ciddiyetini ve hastalığın yayılmasında ev ziyaretlerinin ve toplu etkinliklerin rolünü iyi bir şekilde anlatmanızı rica ediyoruz. Velilerimizin bu konuda duyarlılık kazanması ve ziyaretlere son vermesi büyük önem taşıyor. Aynı konuda bizzat öğrencilerimize de bilgilendirme yapılması büyük fayda sağlayacaktır.

Destekleriniz için teşekkür ediyor, okullarımızdaki Pandemi tedbirlerinin de çok sıkı şekilde uygulanması gerektiğini hatırlatıyor, başarılar diliyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.