Balıkesir’de vaka sayıları düşmüyor! Susurluk’ta durum ne?

Balıkesir’de vaka sayıları düşmüyor! Susurluk’ta durum ne?
20.02.2021
A+
A-

Balıkesir’de vaka sayıları düşmüyor. Balıkesir ile ilgili yapılı açıklanan son rakamlarda toplam vaka sayısının 41 bini aştığı belirtildi. Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde ise il genelindeki tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiği belirtilirken, virüsün daha yüksek rakamlara ulaşma ihtimalinin olduğu vurgulandı.

1 günde 137 vaka!

18 Şubat günü yapılan yeni değerlendirme sonucunda 137 yeni vakanın görüldü ilde, toplam vaka sayısı 41 bin 074 olarak açıklandı. Bugüne kadar 646 kişinin yaşamını yitirdiği korona virüs salgınında iyileşen kişi sayısı ise 24 bin 294 olarak açıklanmıştı.

Susurluk’ta durum ne?

Susurluk’ta koronavirüs ile ilgili yapılan son değerlendirmelerde ise pozitif vaka sayısının 19 olduğu belirtildi. 16 Şubat 2021 tarihi itibarıyla yapılan son güncellemeye göre bir önceki haftaya göre bir kişinin azaldığı pozitif vaka sayısında, özellikle karantina altında bulunan kişi sayısı oldukça yüksek.

19 kişinin tedavi altında olduğu hastanede, en önemli ve umut verici gelişme ise yoğun bakımda kimsenin olmaması. Pozitif vakalar ile temasta olması nedeniyle ilçe genelinde 40 kişi karantina altında bulunuyor.

Türkiye’de Mart 2020 yılı itibarı ile ilk vakalarının görülmeye başlanması ile birlikte Susurluk’ta da koronavirüs ile mücadele başlamıştı. Aradan geçen yaklaşık 11 aylık süre içerisinde ise toplamda 2 bine yakını pozitif vaka yaşandı. Susurluk’ta koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren kişi sayısı ise 64.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.