Balon Pilotları Türkçe Dublaj Var mı, Nereden İzlenir?

Gerçek bir hikayeden uyarlanan bir dram ve macera filmi Balon Pilotları Türkçe dublaj var mı? Balon Pilotları Nereden İzlenir? İşte merak edilenler…

Balon Pilotları Türkçe Dublaj Var mı, Nereden İzlenir?
17 Ekim 2023 12:34 | Son Güncellenme: 17 Ekim 2023 12:35

Balon Pilotları filmini izlemek isteyenler Balon Pilotları Türkçe Dublaj Var Mı sorusunun yanıtını arıyor. Film 1862 yılında gökyüzünü keşfetmek için sıcak hava balonuyla yola çıkan iki cesur insanı konu alıyor. Bu ikilinin yaşadığı macera ve tehlikeler aktarılıyor. Film, gerçek bir hikayeden uyarlandı. Başrollerinde ise Eddie Redmayne ve Felicity Jones yer alıyor. Peki, Balon Pilotları filmi Türkçe dublaj var mı? Film nereden izlenir? İşte merak edilenler…

Balon Pilotları Filminin Konusu Nedir?

Balon Pilotları filminin konusu, 19. yüzyılda bilim ve macera tutkusuyla yanıp tutuşan iki karakterin sıcak hava balonuyla yaptıkları yolculuğu anlatıyor. Filmde, Amelia Wren ile hava durumu tahmini yapan bilim insanı James Glaisher var. İkilinin karşılaştıkları zorluklar ve verdikleri mücadeleler gözler önüne seriliyor. Film, insanlığın gökyüzüne olan merakını ve cesaretini yansıtan bir dram ve macera filmi olarak nitelendiriliyor.

Balon Pilotları Türkçe Dublaj
Balon Pilotları Türkçe Dublaj İzlenebilir

Balon Pilotları Filmi Gerçek Bir Hikayeye Dayanıyor Mu?

Balon Pilotları filminin senaryosu, gerçek bir hikayeye dayanıyor. Filmde anlatılan olaylar, 5 Eylül 1862 tarihinde gerçekleşmiş. Üstelik tarihin en yüksek sıcak hava balonu uçuşu olarak kayıtlara geçmiştir. Filmdeki James Glaisher karakteri, gerçek hayatta da var. Bu kişi meteorolog ve astronomdur.

Glaisher ise sıcak hava balonuyla yaptığı uçuşlarıyla tanınır. Uçuşlarda atmosferin sıcaklık, nem ve basınç gibi özelliklerini ölçmüş ve hava durumu tahminleri yapmaya çalışmıştır. Filmdeki Amelia Wren karakteri ise kurgusal bir karakterdir. Gerçekte Glaisher’in uçuş arkadaşı Henry Coxwell adında bir balon pilotudur. Ancak film yapımcıları, kadın bir karakterin daha ilgi çekici olacağını düşünerek Amelia Wren’i yaratmışlardır.

balon pilotlari turkce dublaj 3
Balon Pilotları Türkçe Dublaj

Balon Pilotları Türkçe Dublaj Var mı, Nerede, Nasıl İzlenir?

Balon Pilotları filmini izlemek için çeşitli seçenekler bulunuyor. Film, 2019 yılında vizyona girmiş olup, sinemalarda gösterilmiştir. Film, izlemek isteyenler için online platformlarda mevcuttur. Film, Amazon Prime Video servisinde Türkçe dublajlı veya altyazılı olarak izlenebilir. Amazon Prime Video’ya üye olmak için siteye giriş yapabilirsiniz. Film ayrıca diğer online platformlarda da kiralanabilir veya satın alınabilir. Balon Pilotları filmi bilgisayar, tablet, akıllı telefon, televizyon ile izlenebilir.

Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.