Depremle Yaşamak Sempozyumu Susurluk’ta Yapılacak

Susurluk’ta deprem konusunda farkındalık yaratmak ve bilinçlendirmek amacıyla “Depremle Yaşamak” sempozyumu düzenlenecek.

Depremle Yaşamak Sempozyumu Susurluk’ta Yapılacak
25 Eylül 2023 10:54 | Son Güncellenme: 11 Ekim 2023 21:27

Susurluk’ta , deprem konusunda farkındalık yaratmak ve bilinçlendirmek amacıyla “Depremle Yaşamak” sempozyumu düzenlenecek. Sempozyuma, deprem uzmanları, akademisyenler, belediye yetkilileri ve vatandaşlar katılacak.

Deprem gerçeği ve alınması gereken önlemler masaya yatırılacak

Susurluk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 29 Eylül 2023 Cuma günü saat 14:30’da başlayacak olan sempozyumda, deprem gerçeği ve alınması gereken önlemler masaya yatırılacak. Sempozyumda, depremin nasıl oluştuğu, deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler, depreme dayanıklı yapı tasarımı, deprem sigortası ve afet yönetimi gibi konular ele alınacak. Sempozyumun konuşmacıları arasında Jeoloji Mühendisi Aysun Aykan, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Türkmen gibi isimler yer alıyor.

Sempozyuma tüm halk davetli

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, sempozyumla ilgili yaptığı açıklamada, deprem konusunda toplumsal bilincin artırılmasının önemine vurgu yaptı. Çalışkan, “Balıkesir ve ilçeleri olarak deprem kuşağı üzerinde yaşıyoruz. Bu nedenle depreme karşı hazırlıklı olmalıyız. Depremle yaşamak sempozyumu, bu konuda bize çok faydalı bilgiler verecek. Sempozyuma tüm halkımız davetlidir. Katılımın yoğun olmasını bekliyoruz” dedi.

sempozyum

Depremle yaşamak sempozyumu nerede ve ne zaman yapılacak?

Depremle yaşamak sempozyumu, Susurluk’taki Susurluk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 29 Eylül 2023 Cuma günü saat 14:30’da başlayacak. Sempozyumun süresi yaklaşık 2 saat olacak.

ETİKETLER: ,
Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.