Dereköy Canlı Hayvan Pazarı’nda kepçe vuruldu

Susurluk’ta yeni bir proje olarak dikkat çeken Dereköy Canlı Hayvan Pazarı için ilk kepçe vuruldu. İşte proje ile ilgili detaylar.

Dereköy Canlı Hayvan Pazarı’nda kepçe vuruldu
20 Mayıs 2021 16:20 | Son Güncellenme: 20 Mayıs 2021 14:22

Susurluk Belediyesi tarafından Dereköy Mahallesi’nde yeni bir hayvan pazarı yapımı için çalışmalar başlatıldı. 1500 metrekarelik alana sahip olacak hayvan pazarında kapalı alan ise 900 metrekare. Arazi ölçümlerinin yapılması ile birlikte kepçe ile temel çalışmaları başlatılan projenin kısa süre içerisinde tamamlanarak hizmete sunulması bekleniyor.

Dereköy Canlı Hayvan Pazarı’nda inceleme

Proje ile ilgili Dereköy Mahallesi’ne giderek inşaat alanında incelemelerde bulunan Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney hayvan pazarının Susurluk ekonomisi için değer katacağını ve sadece Susurluk için değil, pazarın civar ilçe ve bölgelere de hizmet vereceğini aktardı. Başkan Güney: “Susurluk tarım ve hayvancılık bölgesi. Yüzlerce yetiştiricimiz bu işten ekmek yiyor. Susurluk Belediyesi olarak tarım ve hayvancılığa verdiğimiz desteğe bir yenisini daha ekliyoruz. Canlı Hayvan Pazarı tamamlandığında büyük ve küçükbaş hayvanların satışları sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilecek. Şehrimizdeki hayvan ticaret hacmi de bu pazarla birlikte giderek yükselecek.” diyerek proje hakkında bilgilendirme yaparken, projenin tamamlanması ile ilgili herhangi bir tarih paylaşılmadı.

Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.