Susurluk’taki Düğünü Altın Kavgası Karıştırdı: Düğün Polis Merkezinde Bitti

Susurluk’ta 3 gün sürecek düğün töreninde yaşanan altın kavgası aileleri karşı karşıya getirdi. Taraflar karakolluk oldu.

Susurluk’taki Düğünü Altın Kavgası Karıştırdı: Düğün Polis Merkezinde Bitti
31 Ekim 2023 14:59

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde gerçekleşen bir düğünde, kız tarafının takı töreninin ardından bir yakınlarının öldüğünü söyleyerek düğünden ayrılmak istemesi, damat tarafının tepkisine neden oldu. Damat tarafı, takılan altınların bir kısmını geri alırken, kız tarafı ise gelinin evde zorla tutulduğunu ve şiddet gördüğünü iddia etti. Olayın ardından iki taraf da polis merkezine giderek birbirinden şikayetçi oldu.

Düğünü Altın Kavgası Bitirdi

Susurluk ilçesinde yaşayan Y. K. ile Konya’dan gelen A. K. arasında 3 gün sürecek bir düğün töreni düzenlendi. Ancak takı töreninin yapıldığı üçüncü gün, kız tarafından gelen bir haber her şeyi alt üst etti.

Takı töreninin ardından kız tarafından bir yakınlarının öldüğünü öğrenen A. K., damadına durumu anlatarak memleketleri Konya’ya dönmek istediğini söyledi. Damadı Y. K. ise bunun bir bahane olduğunu ve gelinin ailesinin altınları alarak kaçmak istediğini düşündü. Damat tarafı, kız tarafını engellemeye çalışırken arbede çıktı. Altın kavgası ise karakolda bitti.

Altınlar Geri Alındı

Damat tarafının yakınları, takılan altınların bir kısmını geri almak için gelinin üzerine yürüdü. Gelinin annesi F. K., “Kızımın üzerindeki altınları zorla aldılar. Bize hakaret ettiler. Bizim yakınımız öldü, acımız var. Biz sadece cenazeye gitmek istedik” dedi. Damat tarafından ise “Bizim altınlarımızla dolandırılmak istendik. Bizim verdiğimiz altınların karşılığı yoktu. Gelinimiz evde zorla tutulduğunu söyledi” şeklinde açıklama geldi.

Şikayetler Yağdı

Olay yerine gelen polis ekipleri, tarafları sakinleştirmeye çalıştı. Ancak iki taraf da birbirinden şikayetçi oldu ve polis merkezine götürüldü. Burada ifadeleri alınan taraflar, karakoldan ayrılırken de birbirlerine küfürler savurdu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

ETİKETLER: , , ,
Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.