İsmail Güneş: “Susurluk’u Geleceğe Taşıyacak Başkanım”

Eski belediye başkanı ismail güneş, 2024 yerel seçimlerinde aday olduğunu açıkladı. Güneş, mevcut belediye başkanı Nurettin Güney’i eleştirdi.

İsmail Güneş: “Susurluk’u Geleceğe Taşıyacak Başkanım”
20 Kasım 2023 13:44

Eski belediye başkanı İsmail Güneş, 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıkladı. Güneş, mevcut belediye başkanı Nurettin Güney‘i eleştirerek, Susurluk’un sorunlarını çözebilecek iradeye sahip olduğunu iddia etti. Güneş, Susurluk halkına yaşanılabilir bir kent vaat etti.

Susurluk Belediye Başkanı olarak görev yapan ve 15 yıl önce görevi sona eren İsmail Güneş, 2024 yerel seçimlerinde yeniden aday olduğunu duyurdu. Yeni açıklamasında Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney‘in açıklamalarına tepki gösteren Güneş, çarpıcı açıklamalar yaptı.

İsmail Güneş adaylığını böyle duyurmuştu!

“Belediyemiz zengin ama fakir”

Güneş, belediyenin mali durumunu eleştirerek, “Belediye başkanlığım biteli 15 yıl olmak üzere, şu an Kalfaköy mahallemizde oturuyorum. Artık bundan sonrada kalan ömrümü de tabiatla iç içe geçirmek niyetindeyim. Ama ilçemi de düşünmeden edemiyorum. Neredeyse 7 ay ilçemizde yaşayanlar gidecek bir yer bulamadıkları için evlere kapanıyorlar. 15 yıldır Atatürk Parkımızın içine en az 10 tane yeni kafeteryalar kazandıralabilirdi. Adnan Menderes Parkı kışlık bölümünün kapasitesi arttırılabilirdi. Ama boş verin biz bölgenin en zengin belediyesiyiz. Hacıkavas sokağını su basmış, Çay caddesini su basmış nasıl olsa yağmur kesilince her zaman olduğu gibi sular çekilir, bizim yetki alanımızda değil, büyükşehir yetki alanında kalıyor. Büyükşehir de bizim yetki alanımızda değil yağmur suları ilçe belediyesinin sorumluluk alanında diye açıklama yapıyor. Çokta önemli değil ama biz bölgenin en zengin belediyesiyiz. Ne oldu 15 senede Susurluk olarak ne kadar ileri gittik bu zenginlikle. Parklarımızda yazın bile sandalye, masa kapma yarışı düzenleniyor. Kışı anlatmama gerek yok. Bizim zengin belediyemiz var. 2004 yılında boş bir belediye kasası ama 3 tane sıfır damperli kamyonlar. Trafik kazalarına acil müdahale için tam donanımlı sıfır araç sıfır çöp kamyonu, cenaze arabası, zabıta aracı, itfaiyenin yenilenmesi sene neredeyse 2024 zengin bir belediyemiz ama makam aracı alamayacak kadar da fakir bir belediyemiz. Anlamadım gitti.” dedi.

İsmail Güneş “Susurluk’u yaşanılabilir bir kent yapacağım”

Güneş, Susurluk’un sorunlarını çözebilecek iradeye sahip olduğunu belirterek, “Atatürk Parkımız 6 ay içinde yaz kış 4000 kişiyi ağırlayacak kapasiteye çıkarmak hayal değil. Adnan Menderes Parkımızın kışlık kapasitesini de 250 kişiye çıkarmak hayal değil. Yapacak irade gerekiyor. Sorunlar belli, sadece parklar için konuşmuyorum. Trafik, otopark, su baskınları vs bunlar çözümü mümkün olan sorunlar. Problem bu sorunların altından kim kalkar. Kim ilçemizi yaşanılabilir bir kente dönüştürebilir. Seçimlere 4 ay kaldı. Karar sizlerin. SUSURLUK İLÇEMİZİN SAKİNLERİ OLARAK YAŞAMAYA DEVAM EDECEKSİNİZ. YOK SUSURLUK İLÇEMİZİN SAHİPLERİ OLARAK BU GÜZEL İLÇEMİZİ 2030’LARA 2040’A TAŞIYACAK BİR BAŞKAN VE EKİBİNİ Mİ SEÇECEKSİNİZ.” diye konuştu.

Kaçırmış olabilirsiniz: Susurluk’ta Nurettin Güney Resmen Aday!

Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.