Karapürçek Deresi’ni kırmızıya boyayana 548 bin 48 TL para cezası

Karapürçek Deresi’ni kırmızıya boyayana 548 bin 48 TL para cezası
31.08.2022
A+
A-

Bugün duyurduğumuz Susurluk Karapürçek Deresi kırmızıya boyandı! haberi sonrasında önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Olaya İ.D.’nin sebep olduğu ve kişiye 548 bin 48 TL ceza verildiği açıklandı.

Susurluk’un Karapürçek Mahallesi’ndeki derenin kırmızıya boyanması sonrasında olay tüm ülke genelinde dikkat çekmişti. Olayın ortaya çıkmasının ardından inceleme başlatılırken olaya neden olan kişi tespit edildi. Yapılan resmi açıklamada, ekipler tarafından zirai ilacın dereye boşaltıldığının tespit edildiği ve kişinin bulunduğu belirtildi. Bölgedeki zirai kimyasalın daha fazla alana ulaşmaması adına bölgede vidanjör ile çekim çalışmalarına başlandı.

İlacı kanalizasyona boşaltmış

dere 1

İ.D’nin olayla ilgili ifadesinde evinin deposunda bulunan ve tarihi geçen ilaçları kanalizasyona döktüğü ve olayın bu şekilde gerçekleştiğini söylediği öğrenildi. Bölgede yoğun bir şekilde çalışmalar sürerken çevre ilçelere akan dere için güvenlik önlemleri de arttırıldı.

548 bin 48 TL ceza aldı

Konuyla ilgili açıklamalar resmi T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı hesabından geldi. Para cezasının yanı sıra kişi hakkında suç duyurusunda da bulunulduğu belirtilen açıklama şöyle;

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.