Karşıya ve Buzağlık Köprüsü Arasındaki Ruhsatsız Yapı Sahipleri Dikkat!

Karşıya ve Buzağlık Köprüsü Arasındaki Ruhsatsız Yapı Sahipleri Dikkat!
26.08.2021
A+
A-

Susurluk Kaymakamlığı tarafından yapılan değerlendirmelerde, Karşıyaka Köprüsü ile Buzağlık Köprüsü arasında bulunan ruhsatsız yapıların yıkılmasına karar verildi.

Son dönemlerde Türkiye’de meydana gelen sel tehlikeleri, önlem alınmasının ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi. Susurluk’ta geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Muhtarlar toplantısında, dereye yönelik mevcut sorunlar ve yeni çalışmalar değerlendirildi. 

Susurluk Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi;

İlçemizde gerçekleştirilen Mart ayı Muhtarlar Toplantısında sel ve su taşkınlarını önlemek amacıyla SEDDE TANZİMİ ve DERE TEMİZLİĞİ yapılması gerektiği değerlendirilmiştir.  Bu bağlamda DSİ tarafından yapılan 01.07.2021 tarih ve 1353763 Sayılı yazıda ilçemiz Karşıyaka Köprüsü ile Buzağlık Köprüsü arasında iş makineleri ile temizlik yapılacağından Susurluk Çayı kenarında bulunan ruhsatsız yapıların kaldırılması talep edilmiştir.  Ruhsatsız yapıların kaldırılması, kaldırılmaması durumunda 3091 Sayılı Taşınmaz Mal Zilyetliğine Yapılan Tecavüzlerin Önlenmesi Hakkında Kanun uyarınca idari ve adli işlem yapılacaktır.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.