Özhan Fide ve Beykur Susurluk’ta Örnek Oluyor

Susurluk ilçesinde faaliyet gösteren ÖZHAN FİDE ve BEYKUR firmaları, tıbbi ve aromatik bitkiler konusunda üretim ve arge çalışmalarıyla örnek oluyor.

Özhan Fide ve Beykur Susurluk’ta Örnek Oluyor
27 Eylül 2023 15:40 | Son Güncellenme: 11 Ekim 2023 21:26

Susurluk ilçesinde faaliyet gösteren ÖZHAN FİDE ve BEYKUR firmaları, tıbbi ve aromatik bitkiler konusunda üretim ve arge çalışmaları yapıyor. Kepsut İlçe Tarım Müdürlüğü, bu firmaları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kepsut İlçe Tarım Müdürlüğü’nden Ziyaret

Kepsut İlçe Tarım Müdürlüğü, Susurluk ilçesinde faaliyet gösteren ÖZHAN FİDE ve BEYKUR firmalarına ziyarette bulundu. Ziyarete Kepsut İlçe Tarım Müdürü Mehmet Ali YILMAZ, Susurluk İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail GÖÇER ve Kepsut İlçe Mal Müdürü Alpay ATASOY katıldı. Ziyarette ÖZHAN FİDE’de tohumdan fideye kadar proses aşamaları yerinde incelendi. BEYKUR firmasında ise tıbbi aromatik bitkilerin üretimi ve arge çalışmaları hakkında bilgi alındı. Kepsut İlçe Tarım Müdürü Mehmet Ali YILMAZ, ziyaret sonrasında şunları söyledi:

Tarım sektörünün gelişmesine katkı sağlayan bu firmalarımızın yanındayız. Tıbbi aromatik bitkiler konusunda her türlü desteği vermeye hazırız. Bu alanda hem üreticilerimizin hem de tüketicilerimizin faydalanmasını istiyoruz.

Kepsut İlçe Tarım Müdürü Mehmet Ali YILMAZ
ozhan fide

Özhan Fide bölgede dikkat çekiyor

ÖZHAN FİDE, Susurluk’un Beyköy Mahallesi’nde kurulu bir fide üretim tesisi. Firma, tohumdan fideye kadar proses aşamalarını modern bir şekilde gerçekleştiriyor. Firma, bölge ve ülkenin çeşitli yerlerine her türlü sebze fidesinin tedariğini sağlıyor. ÖZHAN FİDE, aynı zamanda tıbbi ve aromatik bitkilerin fidesini de üretiyor. Örneğin, adaçayı, kekik, biberiye, lavanta gibi bitkilerin fidesi burada yetiştiriliyor.

BEYKUR, Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Arge’sini Yapıyor

BEYKUR ise tıbbi ve aromatik bitkiler konusunda arge çalışmaları yapan ve üreticiliğini yapan bir firma. Tıbbi bitkiler, beslenme, kozmetik, vücut bakımı, tütsü veya dini törenler gibi alanlarda yer alırken, aromatik bitkiler ise, güzel koku ve tat vermeleri için kullanılmaktadır. Türkiye’de yaklaşık 3 bin civarında tıbbi ve aromatik bitki türü bulunmaktadır. Bu bitkilerin üretimi ve değerlendirilmesi hem ekonomik hem de sağlık açısından önemlidir.

Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.