Şef Akademi nerede çekiliyor 2021?

Yaz aylarının en çok konuşulan programlarından birisi olmaya aday Şef Akademi nerede çekiliyor? Şef Akademi başvuru formu ve yarışma ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Şef Akademi nerede çekiliyor 2021?
15.06.2021
A+
A-

FOX TV’de yayınlanmaya başlayan Şef Akademi için en çok merak edilen konulardan bir tanesi de “Şef Akademi nerede çekiliyor?” olmakta. Ekranların en çok sevilen yarışma programlarından olan yemek programlarına alternatif olarak Fox TV tarafından tanıtımları gerçekleştirilerek ilk bölümü yayınlanmaya başlanan Şef Akademi oldukça zorlu bir yarışma olarak dikkat çekiyor.

Şef Akademi nerede çekiliyor 2021?

Şef Akademi’nin ilk eleme bölümleri, özel olarak oluşturulmuş İstanbul’daki bir stüdyoda çekildi. Fox TV’ye ait olan stüdyolarda yapılan çekimlerin ardından 15 yarışmacının seçilmesi ile birlikte yarışmada bir sonraki aşamaya geçildi. Bu aşamada ise Şef Köy olarak adlandırılan doğal tarımın uygulandığı bölgede çekimler yapılmaya başlandı. 

Şef Akademi nerede çekiliyor 2021 yılı için veriler bu şekilde. Ancak programın mevcut popülerliğini koruması, ilerleyen yıllarda da ekranlara gelmesini sağlayacak. Bu bakımdan program için çekim alanında ilerleyen yıllarda ve bölümlerde değişiklik yapılabilir.

Şef Akademi Doğada ile birleşecek

Şef Akademi programı akşam saatlerinde ekranlara gelecek. Ancak programın ayrı bir gündüz kuşağı da olacak ve bu gündüz kuşağı Şef Akademi Doğada olarak adlandırılacak. Mevcut 2 program da Şef Köy olarak adlandırılan özel bir ekolojik bölgede çekilecek. Yarışmaya katılacak olan tüm adaylar belirtilen bölgede oluşturulmuş çekim alanlarında yemek becerileri ile birbirine karşı mücadele verecek.

Şef Akademi başvurusu nasıl yapılıyor?

FOX TV’de yayınlanan program için başvurular Fox TV’nin resmi ana sayfası üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvuru yapmak isteyen adayların başvuru formunu doldurması yeterli olurken başvuru formunda pek çok farklı konuda yöneltilen soruların uygun şekilde yanıtlanması gerekiyor.

Şef Akademi başvuru formu soruları neler?

Şef Akademi başvuru formu için fotoğraf yüklenmesi, kişisel bilgilerin girilmesi, eğitim, gelir, memleket, yaşanılan şehir, medeni durum, kardeş bilgisi ve sosyal medya hesapları gibi pek çok farklı bilginin eksiksiz bir şekilde belirtilmesi önemli. Kişilerin spor geçmişinin olup olmadığı, herhangi bir dövmeye sahip olup olmadığı, fobileri, karakteristik özellikleri, daha önce katılan televizyon programlarının hangileri olduğu VE yemek konusundaki diğer detaylar ayrıntılı bir şekilde yarışma formunda adaylara yöneltiliyor. Bu nedenle Şef Akademi başvurusu yapmak isteyen tüm adayların Şef Akademi başvuru formu için mevcut soruları eksiksiz bir şekilde doldurarak yanıtlaması ve ardından online olarak göndermesi yeterli oluyor.

Eğer Şef Akademi başvuru formuna ulaşamadıysanız buraya tıklayarak Fox TV resmi adresi üzerinden formu doldurmaya başlayabilirsiniz.

Şef Akademi 1. Bölüm İzle

Yarışmanın ilk bölümü 14 Haziran 2021 tarihinde ekranlara geldi. 2 saat süren ilk bölümde, pek çok farklı aday ilk eleme bölümünü geçebilmek için tabakları ile jüri karşısına geçti. İlk bölümü izlemek için aşağıda yer alan linke tıklayabilir ve Fox TV’nin resmi internet sitesi üzerinden full olarak Şef Akademi ilk bölümü izleyebilirsiniz.  Üstelik 1. bölüm sonrasında ekranlara gelecek tüm bölümler, aynı sayfa altında yer alacak.   

TIKLA ŞEF AKADEMİ İZLE

Yayınlanacak her bölüm ile birlikte Fox TV’nin resmi internet sitesinde bölümler online olarak izlenebilir hale getirilecek. Herhangi bir telif ihlali olmaması nedeniyle Fox TV’nin resmi internet sitesinden ya da YouTube gibi farklı resmi Fox TV kanallarından programı izleyebilirsiniz.

Şef Akademi için en çok merak edilenler 

Şef Akademi jürisinde hangi isimler var?

juri 1

Şef Akademi’nin ilk bakış itibariyle en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi güçle jüri kadrosu. Türkiye’de en ünlü şeflerden birisi olan ve pek çok televizyon programında da yer alan Arda Türkmen, Ali Ronay ve geniş yemek kültürüne sahip müzisyen, gurme ve gezgin isim Ayhan Sicimoğlu yarışmanın jürisi olarak dikkat çekiyor. Her 3 jüri de ilk program itibariyle yarışmacılara karşı oldukça yakın davrandı. Samimi konuşmaların yer aldığı program, bilgi kültürünün artması adına pek çok ipucunun da öğrenilmesini sağlıyor. Bu nedenle ilk bölümü yayınlandığı akşam, Şef Akademi yüksek izlenme oranlarına ulaşmayı başardı. Üstelik popülerliğinin yanı sıra sosyal medyada da en çok konuşulan programlardan birisi olan Şef Akademi, yaz aylarının favori programlarından birisi olmaya aday.

Şef Akademi sunucusu  kim?

oyku serter 1

Şef Akademi’nin sonuncusu ise yarışmaların vazgeçilmez isimlerinden bir tanesi olan Öykü Serter.

Ünlü sunucu26 Şubat 1975 doğumlu. Mevcut program öncesinde de Türkiye’nin en popüler pek çok yarışmasında sunuculuk yaptı.

Şef akademi yapımcısı kim?

provizyon medya 1

Yarışmanın yapımcı firması Provizyon Medya.

Şef Akademi nerede çekiliyor
Şef Akademi nerede çekiliyor?
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.