Şeker Fabrikası’nda kampanya başladı! İlk pancarlar Susurluk Belediyesi’nden

Şeker Fabrikası’nda kampanya başladı! İlk pancarlar Susurluk Belediyesi’nden
13.10.2022
A+
A-

Susurluk’un en önemli dinamiklerinden birisi olan Şeker Fabrikası’nda kampanya başladı. Yeni kampanyada ilk pancarlar ise Susurluk Belediyesi’nden geldi.

Hatırlanacağı üzere Susurluk Belediyesi tarafından Kepekler Mahallesi’nde şeker pancarı üretimi başlatılmıştı. 30 dönümlük arazi üzerinde başlatılan ekim faaliyetlerinde geçtiğimiz günlerde hasat yapıldı ve pancarlar Şeker Fabrikası’na teslim edildi.

Susurluk Şeker Fabrikası kampanyası başladı

Şeker Fabrikası'nda kampanya başladı! İlk pancarlar Susurluk Belediyesi’nden

Susurluk Şeker Fabrikası’nda kampanyanın başlamasıyla birlikte toplanan pancarlar da fabrikaya teslim edilmeye başlandı. Fabrikaya ilk pancar ise Susurluk Belediyesi’nden geldi. Susurluk Belediyesi’nin ürettiği pancarlar için yapılan testlerde pancar poların 13,46 olduğu, Susurluk Şeker Fabrikası’ndaki ortalama değerlerin ise 9 olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili ilk değerlendirmeleri yapan Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, “Pancar poları (şeker oranı), 13.46 şeklinde çıkarak kaliteli bir üretim süreci geçirdiğimizi de bilmenizi istiyorum. Susurluk Şeker Fabrikasının şeker oranının 9 oranında ortalamaya sahip olması ve Eskişehir Şeker Fabrikasından daha fazla bir ortalama yakalanması bizi son derece mutlu etmiştir. #Beraberüretelim kazanan Susurluk olsun, birlik olalım kazanan Türkiye olsun.“ dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.