Susurluk Belediyesi’nden 440 Tonluk Pancar Üretimi

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Susurluk Şeker Fabrikası’nın sezonu açmadan önce, 440 tonluk pancar üretiminin yapıldığını söyledi.

Susurluk Belediyesi’nden 440 Tonluk Pancar Üretimi
27 Eylül 2023 15:47 | Son Güncellenme: 11 Ekim 2023 21:26

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Susurluk Şeker Fabrikası’nın sezonu açmadan önce, Susurluklu kadınların emeğiyle yetiştirdikleri şeker pancarını fabrikaya teslim ettiklerini açıkladı. Güney, bu sayede gelenek bozulmadan birinci sırada yer aldıklarını söyledi.

Susurluk Belediyesi, 440 ton şeker pancarı üretti

Susurluk Belediyesi, “Beraber Üretelim” sloganıyla başlattığı şeker pancarı üretim projesi kapsamında, belediyeye ait topraklarda yaklaşık 440 ton şeker pancarı üretti. Bu üretim, Susurluk Şeker Fabrikası’nın sezonu açmadan önce alacağı en büyük rekolte oldu. Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, şeker pancarlarının Susurluklu kadınların emeğiyle yetiştirildiğini belirterek, şunları söyledi:

seker pancari

Bu yıl da gelenek bozulmadı ve Susurluk Şeker Fabrikası sezonu açmadan, Susurluklu kadınların emeğiyle birinci sırada yerimizi aldık. Susurluk Belediyesi topraklarımızda ürettiğimiz yaklaşık 440 ton Şeker Pancarını Susurluk Halkı adına Susurluk Şeker Fabrikamıza teslim edeceğiz inşallah. Beraber üretelim diyerek çıktığımız bu yolda yılmadan, usanmadan Susurluk’a hizmet ederek değerlerimize, geleneklerimize ve ülkemize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney
Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.