Susurluk Devlet Hastanesi Personeli Polonez Köyü’nden İznik’e Uzanan Bir Gezi Yaptı

Susurluk Devlet Hastanesi personeli, hafta sonunda Polonez Köyü’nden İznik’e uzanan bir gezi yaptı. Geziye katılan personel, hem doğal güzellikleri hem de tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfetti.

Susurluk Devlet Hastanesi Personeli Polonez Köyü’nden İznik’e Uzanan Bir Gezi Yaptı
26 Eylül 2023 11:55 | Son Güncellenme: 11 Ekim 2023 21:26

Susurluk Devlet Hastanesi personeli, hafta sonunda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı araçlarla Polonez Köyü, Şile, Ağva, Kartepe, Ormanya, Maşukiye ve İznik’i kapsayan bir gezi düzenledi. Geziye katılan personel, hem doğal güzellikleri hem de tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfetme fırsatı buldu. Gezi sırasında personel arasında kaynaşma ve moral artışı da sağlandı. Geziye destek veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ak Parti Susurluk İlçe Başkanı Mesut Akgün ve Gençlik Kolları Başkanı Cüneyt Akkuş’a teşekkür eden personel, gezinin fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı.

personel gezi 3 1

Gezinin durakları nelerdi?

Gezinin ilk durağı Polonez Köyü oldu. Polonez Köyü, 1842 yılında Osmanlı Devleti’nin daveti üzerine Polonya’dan gelen göçmenler tarafından kurulmuş bir köy. Köyde, Polonya kültürünün izlerini taşıyan evler, kilise, mezarlık ve müze bulunmaktadır. Geziye katılan personel, köydeki tarihi ve kültürel mirası yakından görme imkanı buldu. Gezinin ikinci durağı Şile oldu. Şile, İstanbul’un Karadeniz kıyısındaki bir ilçesidir. Şile’de, deniz, kum ve güneşin tadını çıkaran personel, aynı zamanda Şile Feneri, Şile Kalesi, Ağlayan Kayalar gibi tarihi ve doğal güzellikleri de ziyaret etti. Gezinin üçüncü durağı Ağva oldu. Ağva, Şile’nin doğusunda yer alan bir beldedir. Ağva’da, Yeşilçay ve Göksu ırmaklarının kucaklaştığı noktada konaklayan personel, ırmağın üzerinde sandal gezisi yaparak doğanın keyfini çıkardı.

personel gezi 1 1

Gezinin devamında neler yaşandı?

Gezinin dördüncü durağı Kartepe oldu. Gezinin beşinci durağı Ormanya oldu. Ormanya, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yer alan Türkiye’nin en büyük doğal yaşam parkı. Ormanya’da, yüzlerce hayvan türünün doğal ortamlarında sergilendiği parkta gezinti yapan personel, hayvanlarla yakın temas kurma fırsatı buldu. Gezinin altıncı durağı Maşukiye oldu.

Maşukiye, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yer alan bir köy. Maşukiye’de, doğal güzellikleriyle ünlü Sapanca Gölü’ne yakın bir noktada, yöresel lezzetlerden tatma imkanı sağlandı. Gezinin son durağı İznik oldu. İznik, Bursa’nın bir ilçes. İznik’te, tarihi ve kültürel öneme sahip İznik Gölü, Yeşil Cami, Ayasofya Cami, Lefke Kapısı gibi yerleri gezen personel, aynı zamanda ünlü İznik çinilerini de inceleme fırsatı buldu.

Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.