Susurluk Kaymakamlığı’ndan okullara 2142 kitap desteği

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Yarın Çok Genç Olacak Projesi” ve Kütüphane Haftası kapsamında Susurluk’ta çok önemli bir etkinliğe imza atıldı. Susurluk Kaymakamlığı’ndan okullara 2142 kitap desteği geldi.

Susurluk Kaymakamlığı’ndan okullara 2142 kitap desteği
26.03.2021
A+
A-

İçişleri Bakanlığı tarafından “Yarın Çok Genç Olacak Projesi” adı ile başlatılan proje, tüm Türkiye’de geniş bir ilgi görüyor. Bu proje amaçları doğrultusunda Susurluk’ta ise Susurluk Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından özel bir etkinlik gerçekleştirildi. Hem mevcut proje hem de Kütüphane Haftası dahilinde gerçekleştirilen etkinlikte, kitap sayısının da 1071 olması, Malazgirt zaferine işaret ediyor. Susurluk Kaymakamlığı tarafından sürdürülecek kitap projesinde bir sonraki etkinlik için Türkiye’nin en büyük hedeflerinden birisi olan 2023 kapsamında, 2023 kitap verilecek.

Susurluk Kaymakamlığı’ndan okullara 2142 kitap törenle teslim edildi

Bugün Susurluk Belediyesi Park Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlik ile 1071 adet ilköğretim, 1071 adet ortaöğretim olmak üzere toplamda 2142 adet kitap, okul müdürlerine teslim edildi. Her okuldaki öğrenci ve ihtiyaçlara göre belirlenen adetler okul müdürlükleri aracılığı ile okullara teslim edildi. Dağıtımı yapılan 2142 kitabın belirlenmesinde ise Susurluk Kaymakamlığı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destek verdik. Müdürlük tarafından oluşturulan komisyon verilecek kitaplarla ilgili geniş bir çalışma yaptı. Yapılan destekler ile birlikte öğrencilerin okuması, araştırması ve kendisini geliştirmesi için destek verilmesi hedeflendi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaymakam Köken’den teşekkür mesajı

Törenin açılış konuşmasını yapan Susurluk Kaymakamı Muammer Köken projede emeği geçen öğretmenlere ve Vakıf Mütevelli Heyeti’ne teşekkür etti. Susurluk’taki gerçekleştirilen etkinlik ve Türkiye genelinde yapılacak Yarın Çok Genç Olacak Projesi ile ilgili detayları bilgileri aktaran Kaymakam Muammer Köken’in konuşmasının ardından kitap teslime geçildi.

Düğün Salonu’ndaki etkinliğe Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Akoğlan, Susurluk’taki okul müdürleri, STK temsilciler, siyasi parti başkan ve yöneticileri katılım gösterdi.

İçişleri Bakanlığı’nın Yarın Çok Genç Olacak Projesi Hakkında

İçişleri Bakanlığı tarafından 23 Mart tarihi itibariyle Valiliklere gönderilen ve 24 Mart tarihi itibariyle de Valilikler aracılığı ile ilçelerdeki ilgili birimlere gönderilerek tanıtımı yapılan Yarın Çok Genç Olacak Projesi, gençlerin kendini geliştirmesini, okumasını, sorgulamasını, milli manevi değerlerine sahi çıkmasını, bilimi ve teknolojiyi kullanmasını hedefliyor. Özel bir gezi programı olarak gerçekleştirilecek etkinlik, 7 Nisan ile 10 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek programlarda, Seyit Onbaşı Mezarı, Kaz Dağları Milli Parkı, Hasanboğuldu ve Sütüven Şelaleleri,  Kuş Cenneti Milli Parkı gibi bölgeler ziyaret edilecek. 190 öğrencinin katılacağı programda, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından pandemi tedbirleri doğrultusunda gerekli önlemler alınacak. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından da gerekli güvenlik tedbirleri alınacak.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.