Susurluk kokoreci Türkiye’ye damga vuruyor

Susurluk’un tanıtımı için özel çalışmaların yapıldığı Susurluk’ta Susurluk Kokoreci, Türkiye’nin dört bir yanına gönderiliyor.

Susurluk kokoreci Türkiye’ye damga vuruyor
11.03.2021
A+
A-

Göbel Mahallesi’nde üretilen kokoreçlerin ünü artık Türkiye’de tanınıyor. Yıllardan beri yol kenarlarında özel bir lezzet olarak dikkat çeken kokoreç için Susurluk’ta özel üretim yapılıyor. Yaklaşık 100 bin kuzunun yetiştirildiği bu kuzuların 16 bini Göbel Mahallesi’nde yetiştiriliyor.  Göbel Et Entegre tesislerinde yapılan kesim ile birlikte tesislerde işlenmeye başlanan kokoreçler, bir takım işlemlerden geçtikten sonra tüketim için hazır hale geliyor.

Yılda 16 bin ton Susurluk Kokoreci üretiliyor

Yılda ortalama 16 bin ton Susurluk Kokoreci üretiminin yapıldığı Göbel Mahallesi, Türkiye genelindeki üretimin yüzde 70’ini karşılıyor. Yurt içi ve yurt dışına özel olarak dondurularak gönderilen kokoreçler, böylece Susurluk lezzetinin her yerde tüketilmesini sağlıyor. Aynı zamanda Göbel Mahallesi’nde bu sayede istihdam fırsatı yaratılıyor.

“Marka olacak”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, kokorecin markalaşması adına altyapı çalışmalarının yapıldığını ve patent alınarak kokoreç için standartların belirleneceğini söyledi.

Susurluk’ta kokoreç nerede yenir?

Susurluk’ta kokoreç yemek isteyenler için Susurluk Belediyesi tesislerinde satılan bu özel lezzeti deneyebilir. Aynı zamanda yol kenarlarında bulunan özel işletmeler de aynı şekilde lezzeti sunmaktadır. Balıkesir kokoreç imalatçıları olarak öne çıkan Göbel Mahallesi’ne yönelen kişiler, uygun fiyatlarla toplu sarımları alabiliyor. Balıkesir Göbel Kokoreç fiyatları ise dönemsel olarak değişiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.