Susurluk pazarı hangi gün? Kaç gün pazar kurulur?

Susurluk pazarı hangi gün? Kaç gün pazar kurulur?
23.09.2022
A+
A-

Susurluk’ta yaşayanlar çok iyi bilse de ilçeyi ziyaret eden misafirler “Susurluk pazarı hangi gün?” sorusu sorabiliyor. İşte Susurluk’ta kurulan pazarları gezmek isteyenler için Susurluk pazar günleri.

Susurluk, civar bölgelerindeki çiftçilerin geniş tarım alanlarına sahip olması nedeniyle potansiyeli yüksek bir ilçedir. Bu nedenle pazarlarda yerel çiftçileri de görebilmek mümkündür. Göbel ve Karapürçek gibi nüfus yönünden artış gösteren bölgelerde, Susurluk’taki pazarların yanı sıra ayrı pazarlar kurulmakta ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması sağlanmaktadır.

Susurluk pazarı hangi gün kurulur?

Susurluk Çarşamba Pazarı

Susurluk pazarı hangi gün

Susurluk pazarı Çarşamba günü kurulmaktadır. Susurluk Hasan Can Kapalı Pazar Yeri olarak adlandırılan yerde kurulan bu pazar sabahın erken saatleri itibariyle hareketlilik kazanır ve akşam karanlığına doğru kapanır. Ayrıca Susurluk’ta gelenek haline gelen bir açılış da yapılır ve açılışta dualar edilir.

Bu pazar yerine gitmek için aşağıdaki haritadan yararlanabilirsiniz.

Susurluk üretici pazarı

Her Salı günü kurulmaktadır ve daha küçüktür. Genelde Susurluk genelinde üretim yapan ve ürünlerini satmak isteyen kişiler tarafından tezgahlar açılır. Nuribey Caddesi’nde kurulur.

Susurluk Göbel pazarı

Göbel belgesinde kurulmaktadır. Her pazartesi günü kurulan Pazar ilgi gördüğü kadar yoğundur. Şehrin ana caddesi Nusret Kula Bulvarı’nda kurulur.

Susurluk Karapürçek pazarı

Karapürçek Mahallesi Hacıbeyler Sokak’ta kurulur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.