Susurluk pazarı tam kısıtlamada açılacak

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen resmi yazı ile birlikte pazarların açılmasına izin verildi. İzin ile birlikte Susurluk pazarı da tam kısıtlamada açılacak.

Susurluk pazarı tam kısıtlamada açılacak
05.05.2021
A+
A-

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen pazar yerleri genelgesi kapsamında tam kapanmanın geçerli olacağı 17 Mayıs tarihine kadar sadece Cumartesi günleri olmak üzere pazarların açılmasına karar verildi. Bu doğrultuda ise Susurluk’ta kapalı pazar yerinde 8 Mayıs ve 15 Mayıs tarihlerinde pazaryerinin açılması mümkün hale geldi.

Pazar esnafının elinde kalan mallarını satabilmesi ve ekonomik zorluk yaşamaması, vatandaşların ise gıda ihtiyacını karşılayabilmesi adına alınan bu karar, belirli kısıtlamalar dahilinde ve denetimler eşliğinde kurulacak. Açıklamaya göre saat 10.00’da açılabilecek olan pazarlar 17.00 itibariyle kapatılacak.

Susurluk pazarında neler satılacak?

Genelge dahilinde vatandaşların kurulacak pazar ile birlikte sebze, meyve ve fide ihtiyaçlarını giderebileceği belirtildi. Birden fazla pazarın kurulduğu daha büyük ilçe ve şehirlerde ise vatandaşların en yakınında bulunan pazara gidebileceği aksi halde cezai işlemlerin uygulanabileceği açıklandı.

Pazarlarda yaş meyve, sebze ve fide satışı dışında temizlik ürünü, giyim, zücaciye, oyuncak, süs eşyası gibi diğer ürünlerin satışlarına izin verilmeyecek ve konu ile ilgili denetimler kolluk kuvvetlerince yapılacak.

Pazar yerlerinde oluşabilecek yoğunluklara göre kaymakamlıklar koordinasyonunda özel tedbirler alınabilecek.

Pazar yerlerinde kurulacak tezgahlar ve pazar içi genel yayılım daha önce açıklanan Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi dahilinde olacak.

Pazar yerlerinde ambalajsız bir şekilde satılan yaş sebze ve meyvelere tüketicilerin temas etmesi engellenecek. Tüm poşetleme ve satış, esnaf tarafından hijyen koşulları dahilinde yapılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.