Susurluk’a yeni kabristan yapılacak

Susurluk’a yeni kabristan yapılacak
17.10.2022
A+
A-

Susurluk’taki Susurluk Merkez Mezarlığı’nın yetersiz kalması üzerine başlatılan çalışmalar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile sonuçlandı. Hazırlanan yeni proje kapsamında Susurluk’a yeni kabristan yapılacak.

Susurluk için planlanan yeni kabristan Söğütçayır yolu üzerinde inşa edilecek. Yeni proje hakkında açıklamalarda bulunan Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, “Bildiğiniz üzere şehrimizin kabristanlığı gün geçtikçe Susurluk halkı açısından yetersiz kalmaya başlayacaktı. Bizlerde bu sorunun çözümü için Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli çalışarak projemizi sonlandırdık. 2016 yılından bu güne kadar gerçekleştirilmesi için birçok emeğin sarf edildiği projenin bizlere nasip olması gurur vericidir. Susurluk’a bir hizmet daha getirmeye çok yaklaştık.” dedi.

Susurluk’a yeni kabristan müjdesi verildi

kabristan4
Susurluk’a yeni kabristan yapılacak

Proje kapsamında kapsamlı bir kompleks yapılması planlanıyor. Cami, şehitlik, morg, gasilhane, otopark, bekleme alanı, kafenin yer alacağı proje yüksek bölgeye yapılacak. Caminin “Dua eden eller” formunda mimariye sahip olacağı açıklandı. Projeden ilk görseller ise şöyle;

Susurluk'a yeni kabristan yapılacak
Susurluk'a yeni kabristan yapılacak
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.