Susurluklu nalbur belediyeye 3 milyon TL’lik maske satmış!

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yaptığı basın açıklamasında çarpıcı iddialarda bulundu. 3 milyon liralık maskenin alındığını öne süren İl Başkanı Serkan Sarı, bu satın alımların aydınlatılması gerektiğini söyledi.

Susurluklu nalbur belediyeye 3 milyon TL’lik maske satmış!
30 Nisan 2021 12:54 | Son Güncellenme: 30 Nisan 2021 12:58

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı tarafından yapılan son basın açıklaması sonrasında gözler Susurluk’a çevrildi. Sarı, “Bir ay arayla 3 milyon liralık maske alınmış Susurluk’taki bir nalburdan. Bu bahsettiğimiz 3 milyon bizim kendi ilçe belediyelerimizin bazılarının bütçelerinin yarısını oluşturuyor.” dedi. İl Başkanı Sarı’nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Susurluk’ta bir firma ya da şahıstan pazarlık usulüyle bir takım teminler yapmış. Araştırmamıza göre nalburiye hizmeti veriyor. Bu firma Büyükşehir Belediyesi’ne 275 bin liralık boru, 301 bin liraya çim traktörü, 293 bin liralık boru, 296 bin liralık kanalizasyon tamir tadilat malzemesini vermiş. Bu şahsın Susurluk’ta ikamet ettiği yer neresidir. Birlikte araştırıp öğrenebiliriz. Kiminle aynı köyde yaşıyor bunu da tespit etmemizde fayda olduğuna inanıyorum. Enteresan kısım bu nalbur arkadaşımızın 200-300 bin liralık sürekli aynı alımların devamında 1 milyon 150 bin liraya tek kullanımlık maske vermesi. Nalburdan 1 milyon TL’lik maske alınmış. Yöntemine bakalım ihaleyle mi alınmış hayır pazarlık usulüyle alınmış. Bu yetmemiş aynı nalburdan 1 milyon 860 bin liraya yine tek kullanımlık maske alınmış. Bir ay arayla 3 milyon liralık maske alınmış Susurluk’taki bir nalburdan.  Bu bahsettiğimiz 3 milyon bizim kendi ilçe belediyelerimizin bazılarının bütçelerinin yarısını oluşturuyor.

Bu açıklamalar sonrasında gözler Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ve Susurluk’taki bu ismin kim olduğuna çevrildi. Konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Konuyla ilgili olarak yapılan basın açıklaması ise şöyle;

Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.