Susurluklu öğrencilerden LGS’de önemli başarı

Susurluklu öğrencilerden LGS’de önemli başarı
2 Temmuz 2021 15:35 | Son Güncellenme: 2 Temmuz 2021 15:36

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran’da gerçekleştirilen sınavda Susurluklu öğrenciler önemli bir başarıya imza attı. Konuyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından basın açıklaması yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklaması şöyle;

Susurluk’ta 2021 yılında 8.sınıftan 405 öğrencimiz mezun olup merkezi sınavla öğrenci alan okullara yerleşebilmek için 339 öğrencimiz LGS’ye katılmıştır.  LGS’de öğrencilerimizin başarısı ilçemiz adına gurur verici olmuştur. 400 ve üzeri puan alan 14 öğrencimiz olurken, 2 öğrencimiz %1’lik, 2 öğrencimiz %2’lik, 3 öğrencimiz %3’lük, 1 öğrencimiz %4’lük, 3 öğrencimiz %5’lik, 16 öğrencimiz ise %5 ile %10’luk arası dilime girmeyi başarmıştır. LGS’de başarı gösteren öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Yerel yerleştirme ile öğrenci alacak okul kontenjanlarımız ise,

Anadolu Lisesi  204,

Meslek Lisesi 204,

İmam Hatip Lisesi 68,

Toplam 476 yerel yerleştirme kontenjanımız bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin tercih işlemleri için 7 ortaokulda rehber öğretmenlerinden oluşan tercih danışmanlığı komisyonları kurulmuştur. Bu birimler öğrencilerimize EBA sistemi üzerinden tercih işlemlerinde gerekli desteği sağlayacaklardır.

Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr/ İnternet adresinden veya ortaokul müdürlüklerimizden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.

Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.

ETİKETLER: ,
Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.