Susurluk’ta 19 Mayıs coşkusu böyle yaşandı

Susurluk Belediyesi tarafından pandemi tedbirleri kapsamında hazırlanan program ile 19 Mayıs coşkusu yaşanacak.

Susurluk’ta 19 Mayıs coşkusu böyle yaşandı
19.05.2021
A+
A-

Susurluk Belediyesi, 19 Mayıs kapsamında gün boyunca sürecek etkinlikler hazırladı. Pandemi tedbirleri doğrultusunda hazırlanan program bugün saat 10.30’da bando programı ile başladı. Atatürk Heykel Meydanı’nda düzenlenen resmi tören ile birlikte devam etti. Tören yapılan konuşmalar ve çelenk sunumları ile sona erdi.

19mayis2 1

19 Mayıs coşkusu konvoy ile noktalanacak

19 Mayıs etkinlikleri akşam saatlerinde ise bayraklarla donatılan belediye araçlarının konvoyu ile sona erecek. Susurluk turu yaparak marşlarla birlikte 19 Mayıs coşkusunu mahalle mahalle yaşatacak olan konvoy ile birlikte Susurluk’taki etkinlikler de tamamlanmış olacak.

19 Mayıs kapsamında belediyeden yapılan resmi açıklamada ise “Salgın kurallarına tümüyle riayet edilecek ve ayrı kaldığımız son ulusal bayramımız olması dileğiyle tüm Susurlukluların Atatürk’ü anma ve gençlik ve spor bayramı kutlu olsun. Atamızın ve silah arkadaşlarının Samsun’a ayak bastığı ve ulusal çapta kurtuluş savaşını başlattığı bu günün hatırına başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bize vatan yapan tüm şehitlerimizi rahmet ile yad ediyoruz.” denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.