Susurluk’ta atık yağlar lavaboya değil, dönüşüme gidecek!

Susurluk’ta atık yağlar lavaboya değil, dönüşüme gidecek!
20.08.2021
A+
A-

Susurluk Belediyesi atık yağlar için önemli bir projeyi duyurdu. Açıklamalarda Susurluklu vatandaşların atık yağları lavabo ya da çöplere değil, atık noktalarına teslim etmesi istendi.

Susurluk Belediyesi tarafından son yıllarda artan çevre sorunlarına dikkat çekmek ve özellikle sularda büyük bir kirletici özelliğe sahip yağların doğaya atılmasını önlemek adına yeni bir proje başlatıldı. “Bitkisel Atık Yağlarımızı Geri Dönüştürüyoruz” denilerek duyurulan yeni projede daha temiz çevre ve daha iyi bir gelecek için tüm vatandaşların sağduyulu davranması istendi.

“Bitkisel atık yağlarımızı çöpe atmıyoruz”

Susurluk Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

Susurluk Belediyesi olarak daha temiz bir çevre, daha temiz bir Susurluk için “Bitkisel Atık Yağlarımızı çöpe atmıyoruz, lavaboya ya da toprağa dökmüyoruz. Yaz Spor ve Sanat Okulları kurslarımıza katılan çocuklarımızı aynı zamanda çevreye duyarlı olmaları için bu projeye dahil ederek, onlar vasıtasıyla ailelerini bilinçlendiriyoruz. Yaşam alışkanlıklarımızdaki küçük değişimler ile geleceğimiz için büyük kazanımlar sağlayabiliriz.

Haydi Susurluk, hareket vakti!

Atık yağları pet şişe ya da kavanozlarda ağzı kapalı bir şekilde biriktirerek belirlenen atık noktalarına getirebilirsiniz. (Yüzme Havuzu, Kapalı Spor Salonu, Park Halı Saha, Belediye Dinlenme Tesisleri, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.