Susurluk’ta bir okula daha kapatma kararı

Susurluk İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun 24 Mart 2021 tarihinde yaptığı görüşmeler sonucunda Susurluk’ta bir okula daha kapatma kararı alındı.

Susurluk’ta bir okula daha kapatma kararı
24 Mart 2021 16:37

Mutasyonlu virüsün il genelinde görülmeye başlaması, virüs yayılım hızını daha da arttırdı. Susurluk’ta özellikle okullar özelinde yapılan değerlendirme ve incelemelerde riskli bulunan bir okul için daha kapatma kararı alındı. Susurluk İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan görüşmelerde, Göbel Şehit Nusret İlkokulu ve Ortaokulu’nda da yüz yüze eğitime ara verildiği belirtildi. Göbel Mahallesi’ndeki okul 5 Nisan 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitim ve öğretime kapatılacak.

Susurluk’ta bir okula daha kapatma kararı açıklandı

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada, “Korona virüs salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığım yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla” oy birliği ile kararın alındığı belirtildi. Susurluk İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun mevcut toplantısına Susurluk Kaymakamı Muammer Köken, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Evren Fatih Ocaktan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yasemin Avcı, Serbest Eczası Ecz. Erol Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Akoğlan katıldı.

Sabah saatlerinde Susurluk Haber’de yer verdiğimiz diğer bir haberde, kapatılan diğer okuldaki gelişmeleri aktarmıştık. Haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.