Susurluk’ta Damper Faciası: Trafik Lambası Direkleri Devrildi

Susurluk’ta damperinin açık kalması sonucu trafik lambası direkleri devrilen kamyonet sahibine ne ceza verildi? Damper faciasına benzer olaylar daha önce yaşanmış mı? İşte haberin ayrıntıları…

Susurluk’ta Damper Faciası: Trafik Lambası Direkleri Devrildi
9 Ekim 2023 09:23 | Son Güncellenme: 11 Ekim 2023 21:24

Susurluk’ta bir kamyonetin damperinin açık kalması sonucu, karayolunda bulunan trafik lambası direkleri devrildi. Olayda şans eseri yaralanan olmazken, Balıkesir İtfaiyesi ekipleri karayolunu güvenli hale getirdi. Peki, damper faciasının nedeni neydi? Kamyonet sahibine ne ceza verilecek? İşte detaylar…

Damper faciasının nedeni unutkanlık mı?

35 F 4628 plakalı kamyonetin sahibi İ. K., olayın ardından polise verdiği ifadede, damperinin açık olduğunu unuttuğunu söyledi. Kamyonetle Susurluk Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği‘nin önünden geçerken, damperin takıldığını ve ardından bir gürültü duyduğunu anlattı. Geriye dönüp baktığında, trafik lambası direklerinin devrildiğini ve aracının arkasında bir toz bulutu olduğunu gördüğünü belirtti.

direk

Kamyonet sahibine ne ceza verilecek?

Olay yerine gelen polis ekipleri, kamyonet sahibi için kontrollerde bulundu. İncelemelerde sürücünün alkollü olmadığı anlaşıldı. Olayın duyulmasının ardından Balıkesir İtfaiyesi Susurluk Grup Amirliği ekipleri hemen harekete geçti. Karayolunda devrilen trafik lambası direklerini güvenli bölgelere çekerek, karayolunun trafiğe açılmasını sağladı. Trafik lambası direklerinin yeniden dikilmesi için ilgili kurumlarla iletişime geçildiği öğrenildi.

Damper faciasına benzer olaylar yaşanmış mı?

Damper faciası, bölgede ilk kez yaşanan bir olay değil. Daha önce de benzer şekilde damperi açık kalan bir kamyonet, Şeker Fabrikası’ndaki üst geçitte büyük zarar yaratmıştı.

Home Office / Freelance İçerik Yazarı & Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.