Susurluk’ta delta virüs yayılımı sürüyor!

Susurluk’ta delta virüs yayılımı sürüyor!
28.07.2021
A+
A-

Susurluk’ta geçtiğimiz haftalarda içerisinde görülmeye başlanan delta virüs yayılımı devam ediyor.

Susurluk’ta delta virüs ile ilgili paylaşılan son rakamlar ilçede ciddi bir yükselişin yaşandığını gösteriyor. 13 Temmuz’da 15 günlük pozitif vaka ortalamasına sahip olan Susurluk’ta 27 Temmuz Salı günü itibariyle 96 pozitif vaka sayısı açıklandı. Yaklaşık 15 günlük bir süre içerisinde vaka sayılarının 6 kata kadar bir artış göstermesi, delta virüsün ne kadar hızlı yayıldığını da gözler önüne seriyor. Özellikle tatil ve bayram dönemi ile birlikte Susurluk’ta yaşanan hareketlilik, Susurluk’taki delta virüs yayılımını hızlandırdı.

Susurluk’ta delta virüs yayılımında son durum ne?

Edinilen bilgiye göre 27 Temmuz itibari Susurluk’ta 96 pozitif vaka tespit edildi. 96 kişinin 55 kişi şehir merkezinde ikamet ederken 41’i ise kırsal bölgelerde bulunuyor. Bu süreç içerisinde artan vakalara karşın yaşamını yitiren kişinin olmaması ise en önemli gelişmelerden birisi olarak gösteriliyor. Pozitif vakalar ile temas halinde olan 104 kişi ise karantina altında.

Geçtiğimiz hafta delta virüs ile ilgili yaptığımız son Haber’deki veriler ve güncel durumu önceki haberimizden öğrenebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.