“Susurluk’ta Demokrasi Katledildi”

“Susurluk’ta Demokrasi Katledildi”
16.02.2022
A+
A-

Susurluk Belediye Meclisi’nde İbrahim Dürmüş’ün üyeliği bir kez daha düşürüldü. Olay üzerine AK Parti’den “Susurluk’ta Demokrasi Katledildi” yorumu geldi.

Susurluk Belediye AK Parti Meclis Üyesi İbrahim Dürmüş, geçtiğimiz haftalarda Susurluk Belediyesi Meclis’inde üyelik düşürme kararı alınmıştı. Alınan kararın gerekçesi ise oturumlara katılım sağlanmaması olmuştu. Susurluk ve Balıkesir’de gösterilen tepkiler ve alınan kararın yeniden gözden geçirilmesinin istenmesi üzerine dün yeni bir meclis oturumu daha yapıldı. Oturum sonucunda İbrahim Dürmüş’ün Susurluk Belediye meclis üyeliği düşürüldü. Bu durum aynı zamanda Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis üyeliğini de etkiledi. Yaşanan olayların ardından AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran açıklama yaptı.

Başaran’dan Sert Açıklama: “Susurluk’ta Demokrasi Katledildi”

“Millet iradesi hiçe sayıldı, demokrasi katledildi” diyerek çıkış yapan Ekrem Başaran “CHP’li ve İYİ Partili üyeler bile bile lades demişler ve demokrasinin en temel hakkı olan temsil hakkını arkadaşımızın elinden almışlardır.” dedi. İl Başkanı Ekrem Başaran tarafından yapılan basın açıklamasına Susurluk İlçe Başkanı Melih Bağırgan ve üyeliği düşürülen İbrahim Dürmüş de katıldı.

Süreç Başlatılmıştır

Açıklamalarında hukuki sürecin başlatıldığını ifade ederek devam eden Ekrem Başaran konuyla ilgili şunları söyledi

 “Susurluk Belediye Meclisi tarafından Millet İttifakı üyelerince, tamamen hukuk dışı ve siyasi oylamayla, milletin iradesini hiçe sayarak, Ak Parti Meclis Üyemizin meclis üyeliğinin düşürülmesi esef vericidir. Her platformda demokrasiden ve hukuktan dem vuranların bu hukuk dışı kararını şiddetle kınıyoruz. Hukuki süreç partimizin ilgili birimleri tarafından başlatıldı. Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurumuzu yaptık. Öncelikli olarak yürütmeyi durdurma kararı verilmesini talep ediyoruz. Bundan sonrası artık hukukla çözülecek. Adalet yerini en kısa zamanda bulacaktır.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.