Susurluk’ta jeotermal sahalar ihale edilecek

Balıkesir Valiliği tarafından yayınlanan Resmi İlan doğrultusunda Susurluk’ta jeotermal sahalar için ihale yapılacağı belirtildi.

Susurluk’ta jeotermal sahalar ihale edilecek
09.03.2021
A+
A-

Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından 8 Mart 2021 Pazartesi günü 31417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan resmi ilanda, Balıkesir il sınırları içerisindeki bazı jeotermal sahaların ihale edileceği duyuruldu. Yapılan duyuru ile birlikte Susurluk da kapsam altında tutulurken, Susurluk’ta jeotermal sahalar için 3 farklı bölge belirlendi.

İhale edilecek Susurluk’ta jeotermal sahalar hangileri?

Susurluk Muradiye Jeotermal Sahası

İhaleye çıkacak ilk yer, Muradiye Mahallesi’nde yer alıyor. 4993,56 hektarlık bir alanı kapsayan bölge için geçici teminat 115 TL, muhammen harç bedeli ise 3.750 TL.

Susurluk Dumanköy Jeotermal Sahası

İhalede Susurluk’tan yer alan ikinci yer ise Dumanköy Mahallesi. Muradiye Mahallesi’ne göre daha küçük olan bu bölge 2459,61 hektar alanı kapsıyor.  Geçici teminat 115 TL, muhammen harç bedeli ise yine 3.750 TL olarak belirlenmiş durumda.

Susurluk Ilıcaboğazı (Kepekler) Jeotermal Sahası

Geçici teminat ve muhammen harç bedelleri aynı olan Ilıcaboğazı Mahallesi’ndeki alan 4481,55 hektar.

İhale edilecek jeotermal sahalar için şartlar neler?

İhalelerde her bir bölge için arama ruhsatının verileceği belirtilirken arama bölgeleri de koordinatları ile detaylı olarak ihalede yer almış durumda. Balıkesir Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ihale salonunda yapılacak olan ihale için tarih 23 Mart 2021 Salı günü. Saat ise 10.30. İhaleye katılmak isteyenlerin Resmi Gazete’de yer alan ihale şartlarını incelemesi ve uygunluk taşıyor olması halinde ihaleye katılım sağlaması gerekiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.