Susurluk’ta kazançlı maç kuponu vaadiyle dolandırdılar!

Kazançlı maç kuponu ile para kazanmak isteyen Demirkapı Mahallesi’ndeki A.E. dolandırıldı. İşte olayla ilgili detaylar.

Susurluk’ta kazançlı maç kuponu vaadiyle dolandırdılar!
04.05.2021
A+
A-

Olay 27 Nisan günü saat 11.30 sıralarında ihbar edildi. Demirkapı Mahallesi’nde A.E. isimli kişi, sosyal medya üzerinden  ücret karşılığında kazançlı maç kuponu bilgisi almak için anlaştı. Daha sonrasında kendisiyle WhatsApp üzerinden görüşme sağlayan dolandırıcılar, A.E.’ye kuponunun tuttuğunu ve 27.500 TL kazandığını belirtti.  A.E. bunun üzerine kendisinden istenen işlem ücreti olarak 1950 TL hesaba gönderdi. M.D. isimli alıcıya gönderilen bu paranın ardından A.E.’den 12.846 TL daha ücret istendi. A.E. bu parayı da gönderdikten sonra hesabına geçmesi gereken 27.500 TL geçmeyince isteklerinden vazgeçtiğini ve gönderdikleri ücretin geri ödenmesini talep etti.

3. defa ödeme gönderdi!

İptal istemi sonrasında kendisini avukat olarak tanıtan başka birisi ile görüşme sağlayan A.E. iptal işlemleri için istenen 2.100 TL’yi gönderdi. Ancak tüm bu görüşme ve ödemelerden sonra hesabına ödediği tutarları alamayan A.E. dolandırıldığını anlayarak Susurluk Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı’na müracaatta bulundu. Toplamda 16.896 TL gönderen A.E. konuyla ilgili şikayette bulundu.

Olay ile ilgili olarak JASAT timleri tarafından yapılan araştırma sonucunda G.A. M. H. ve A.N.A isimli kişiler tespit edilerek haklarında işlem başlatıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.