Susurluk’ta korona virüs rakamları düşmüyor! 2 kişi yaşamını yitirdi

Susurluk’ta korona virüs rakamları istenen seviyede düşüş göstermezken delta virüs etkisini sürdürüyor. Son 1 hafta içerisinde 2 kişinin vefat etmesi ilçede üzüntü yarattı.

Susurluk’ta korona virüs rakamları düşmüyor! 2 kişi yaşamını yitirdi
24.12.2021
A+
A-

Susurluk’ta korona virüs rakamları 200 seviyelerinde seyrediyor. Yapılan son güncellemelerde 140 kişiye kadar vaka sayısının düşüş gösterdiği belirtirse de bu vakalar dahi Susurluk için yüksek olarak değerlendiriliyor.

2 kişi yaşamını yitirdi

Son bir hafta içerisinde Susurluk’ta korona virüs nedeniyle 2 kişinin yaşamını yitirmesi üzüntü yarattı. Susurluk’ta görülen korona virüs vakalarının yaklaşık yüzde 80’i ilçe merkezinde tespit edilirken yüzde 20’ye yakını kırsal mahallelerde görüldü. Teması olan ortalama 100 kişi ise izole bir şekilde karantina altına alındı.

Vefat sayısı 122’ye yükseldi

Son 1 haftalık süre içerisinde 2 kişinin yaşamını yitirmesi ile birlikte pandeminin ilk gününden itibaren Susurluk’ta korona virüs nedeniyle yaşamını yitiren kişi sayısı 112 oldu. 5544 pozitif vakanın meydana geldiği Susurluk’ta bugüne kadarki süre içerisinde 5296 kişi iyileşti.

Susurluk’ta konu ile ilgili SusurlukHaber’e yapılan özel açıklamalarda özellikle aşılama sayılarında ciddi bir düşüş yaşanmaya başlandığı ve günlük ortalama 20 aşının yapıldığı belirtildi. Uzmanlar ise delta virüse karşı etkinliği netlik kazanan aşıların aksatılmadan yaptırılması öneriliyor. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.