Susurluk’ta “Ömür Üreten Kadınlar” projesi kooperatifleşiyor

Susurluk Belediyesi tarafından başlatılan Ömür Üreten Kadınlar projesi kooperatifleşecek. İşte Susurluk’taki kadın girişimiyle ilgili önemli detaylar.

Susurluk’ta “Ömür Üreten Kadınlar” projesi kooperatifleşiyor
10.03.2021
A+
A-

Susurluk’ta kadınlara yönelik destek sağlanması adına Susurluk Belediyesi tarafından Ömür Üreten Kadınlar olarak başlatılan projede, önemli bir aşamaya gelindi. Konuyla ilgili Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney tarafından yapılan açıklamalarda, girişimin kooperatifleşme sürecine başladığı ifade edildi.

Ömür Üreten Kadınlar kooperatif olacak

Susurluk’taki Ömür Üreten Kadınlar kooperatif yolunda adım atacaklarını aktaran Belediye Başkanı Güney,  Susurluk’taki kadınların üretime dahil olması ve aile bütçelerine katkı sağlaması adına Ömür Üreten Kadınlar projesinin önemli olduğunu söyledi. Proje dahilinde çok önemli başarılara imza atıldığını da aktaran Başkan Güney, “Kadınlarımızın kendi hayatları üzerinde söz sahibi olmaları, istihdama katılmaları ekonomik ve sosyal yönden güçlenmeleri amacıyla ömür-üreten kadınlar projesini başlattık. Susurluk Ömür-Üreten Kadınları şehrimizin geçmiş tarihinden beri süre gelen mutfak kültürümüzü ve yemeklerini Türkiye’ye tanıttı” dedi.

Proje için kooperatif süreci çok önceden beri planlanmış olmasıan karşın pandemi nedeniyle geciktirildi. Kooperatifleşme ile birlikte çeşitli teşvik ve desteklerden de yararlanma hakkı elde edecek Susurluklu kadınlar, üretimlerini daha geniş bir alana ulaştırabilecek.

Susurluk’taki belirli merkezlerde ve Susurluk Belediyesi tarafından açılmış olan subelmarket.com üzerinden Ömür Üreten Kadınlar ürünlerinin satışı gerçekleştiriliyor. Kooperatifleşme ile birlikte bu alanda da daha geniş imkanlara sahip olacak proje, daha fazla kadının da katkı sağlaması adına büyümesini sürdürecek. “Susurluk Belediyesi olarak bu proje ile Susurluklu kadınların kooperatifleşmelerini destekleyerek, kadınlarımızın bilgi ve becerileri ile ürettikleri ürünleri pazarlamalarına yardımcı olmayı amaçladık. Böylece kadın emeğini daha da değerli kılıp, görünürlüğünü sağlayabileceğime inanıyoruz.” diyerek düşüncelerini aktaran Belediye Başkanı Nurettin Güney, desteklerin devam edeceği de mesajını verdi.

Proje ile ilgili gelişmeleri takip etmek için Facebook’taki Ömür-Üreten Kadinlar sayfasını takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.