Westworld 5. sezon ne zaman yayınlanacak?

Westworld 5. sezon ne zaman yayınlanacak?
15.08.2022
A+
A-

Westworld 4. Sezonun tamamlanmasının ardından gözler yeni sezona çevrildi. Peki, Westworld 5. sezon ne zaman yayınlanacak? İşte Westworld 5. sezondan ilk detaylar.

HBO’nun distopik dizisi Westworld’ün 4. sezonu 14 Ağustos 2022’de sona erdi. Dizi, geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. 4. sezonun sona ermesinin ardından ise akıllarda tek soru var: Westworld 5. sezon onaylandı mı? HBO, Westworld yeni sezon için henüz resmi olarak yeşil ışık yakmamış olsa da önemli detaylar var. Zira Westworld 3. sezon beğenilmemiş ve dizinin son erebileceği konuşulmuştu. Ancak 4. sezonun başarısından sonra Westworld 5. sezon onayı umut verici görünüyor.

Westworld 4. sezonda ne oldu?

Dizilerin devamı için hikaye göz ardı edilmemeli. 4. sezon, 3. Sezon’un bitiminden yedi yıl sonraki bir dönemde yaşandı. İnsanlık ile Rehoboam arasındaki savaş geçmişte kalmıştı. 4. sezon, Delos’un yeni parkı Golden Age’de katılımcılara bir virüs yayarak insanlığı kontrol etmeyi amaçlayan Charlotte Hale (Tessa Thompson) tarafından oluşturulan yeni bir plana odaklandı. Virüs, enfekte olmuş insanları Hale’in kontrolü altına aldığı gibi bu büyük güç, insanlık için büyük bir tehdit yarattı. Westworld her zamanki gibi karmaşık. Ancak sezonun ana teması, insanların özgür iradeye sahip olup olmadığına odaklanıyor. Westworld 4. Sezon son bölümü, William’ı (Ed Harris) takip ediyor. Şehirde öfke devam ederken, insanlar birbirleriyle savaşıyor ve birbirlerini yok ediyor.

Westworld 5. sezon oyuncuları kim olacak?

Westworld 5. sezon William olacak mı? Bu şu anda büyük bir soru işareti. Resmi bir açıklama yapılmamasına ve karakterlerin akıbetleri sezon finalinden sonra tam olarak bilinmese de dizinin 4. sezonunda olacağı kesin görünen bazı isimler var.

Westworld 5. sezon oyuncuları

Westworld 5. sezon oyuncuları şöyle; Ed Harris, Evan Rachel Wood, Thandiwe Newton, Jeffrey Wright, Aaron Paul, Luke Hemsworth ve Tessa Thompson.

Westworld 5. sezon konusu ne olacak?

HBO resmi olarak açıklamadığı için Westworld 5. sezon konusu da biraz havada kalıyor. Ancak 4. sezon 8. Bölüm’ün sonu itibariyle yeni sezonda Westworld köklerine geri dönecek. 4. sezon finalinde, Dolores dünyayı sıfırladı ve orijinal parkı hayata döndürdü. “Belki bu sefer kendimizi özgür bırakırız” demesiyle yeni sezon ve hikayeye de ışık yaktı. Hikaye devamına dair bir diğer önem detay ise 4. sezonun galasından önce, Lisa Joy, Westworld’ün henüz son hikayesine ulaşmadığını söylemesi oldu.

Westworld 5. sezon ne zaman yayınlanacak?

Westworld 5. sezon ne zaman yayınlanacak konusunda önemli ipuçları var. Röportajda açıklamalar yapan Harris, 5. sezonun olacağını ve dizinin son sezonuyla yeniden ekranlara geleceğini söyledi. Harris, The Hollywood Reporter’a verdiği demeçte, “Önümüzdeki Nisan ve Mayıs aylarında çekimlere başlayacak olan bir sezonumuz daha var. Bunun sonu nereye varacak hiçbir fikrim yok.” dedi. Tüm bunlar, HBO’nun planlamasının olduğunu gösteriyor.

Harris’in çekimlerin 2023 yılının Nisan ve Mayıs aylarında yapılacağına dair bilgileri göz önüne alındığında, 5. sezonun ilk gösterim tarihi 2024 olacak.

Westworld 5. sezon ne zaman yayınlanacak konusunda gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

Westworld hangi platformda 2022?

Westworld hayranları 5. sezonun gelmesini beklerken hiç izlemeyenler için efsane bir fırsat var. Dolu dolu 4 sezonu bulunan Westworld, yeni diziye başlamak isteyenlere de çağrı yapıyor. Ancak diziyi izlemek isteyenler için Westworld hangi platformda, Westworld nerede izlenir gibi soru işaretleri bulunuyor. Orijinal şekilde diziyi izlemek ve kaçak seçenekleri değerlendirmek istemeyenler Westworld izle yazdığında bile bir sonuca ulaşamıyor. Bu da Westworld Netflix’te var mı? Westworld 4. sezon hangi platformda gibi soruları beraberinde getiriyor.

Westworld 5. sezon ne zaman yayınlanacak henüz bilinmiyor.

Yukarıda yer alan reklamda da görüleceği üzere diziyi izlemek isteyenler için BeIN Connect tercih edilebilirdi. Ancak yapılan anlaşmalar sonucunda dizi bu platformdan da kaldırıldı. Şu anda tek resmi kaynak HBO Max.

Westworld 5. sezon ne zaman yayınlanacak
Westworld

Westworld sezonları

Westworld izlemek isteyenler için sezon tarihleri ve bölüm sayıları şöyle;

  • Westworld 1. Sezon – The Maze (2016) 10 bölüm
  • Westworld 2. Sezon – The Door (2018) 10 bölüm
  • Westworld 3. Sezon – The Maze (2020) 8 bölüm
  • Westworld 4. Sezon – The New World (2022) 8 bölüm
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.