WhatsApp from Meta ne demek?

WhatsApp from Meta ne demek?
10.11.2021
A+
A-

WhatsApp güncellemesi ile birlikte uygulamada görülmeye başlanan WhatsApp from Meta ibaresi, kullanıcıları meraklandırdı. Peki, WhatsApp from Meta ne demek?

Mark Zuckerberg, şirketi Facebook’un adını Meta olarak değiştirdiğini duyurması ile birlikte yeni bir dönem başladı. Facebook çatı şirket olmaktan çıkarak şirket altındaki bir marka olarak değişiklik geçirdi. Ana çatı şirket ismi ise Meta olarak belirlendi. Bu değişiklik, ana şirkete bağlı uygulama ve platformlarda da değişiklik yapılmasını zorunlu kıldı.

WhatsApp from Meta ne demek, ne ifade ediyor?

WhatsApp güncellemesi sonrasında uygulamada görülmeye başlanan WhatsApp from Meta ibareleri kullanıcılar için yeni bir kavram olduğu için merak uyandırdı. Meta WhatsApp nedir ya da WhatsApp from Meta nedir şeklinde aramalar ile kullanıcılar konuya dair bilgi almaya çalıştı. Önceden WhatsApp from Facebook olarak adlandırılan uygulamalarda, Facebook ismi Meta olarak değiştirildiğinden dolayı WhatsApp from Meta ibaresi yer almaya başladı. Meta bölümünde ise şirketin yeni logosuna yer verildi. Bu nedenle uygulamada değişen herhangi bir şey yok. Sadece isim değişikliğinin uygulamalara uyarlanmasıyla birlikte WhatsApp from Meta ibaresi görülmeye başladı.

Diğer uygulamalardaki yaşanan değişimler ise şöyle;

From Meta
WhatsApp from Meta

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.