“Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir”

İçişleri Bakanlığı, trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik yeni bir uygulamayı daha hayata geçirilirken konuyla ilgili bugün Susurluk’ta etkinlik gerçekleştirildi.

“Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir”
30.03.2021
A+
A-

Bugün saat 12.00’da başlatılan etkinliğe Susurluk Kaymakamı Muammer Köken, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney katıldı. Etkinlikte İlçe Emniyet Müdürü ve personelleri tarafından sürücülere maske, şapka ve kırmızı düdüğün bulunduğu çantalar hediye edildi.

Kaymakam Köken elleriyle teslim etti

Etkinlikte Susurluk Kaymakamı Muammer Köken sürücü ve yolculara hediye çantalarını kendi elleriyle böyle takdim etti;

Etkinlik kapsamında “Yaya önceliği, kırmızı çizgimizdir” mesajı verilirken, Atatürk Meydanı ve Şehit İbrahim Çınar meydanında yapılan uygulamaya yaya ve sürücülerin ilgisi oldukça fazlaydı. Etkinlik kapsamında yaya geçidi çizgilerinden birisi kırmızıya boyandı. Etkinlikte İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan yaya geçidi ile ilgili broşürler de dağıtıldı.

Konuyla ilgili olarak Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, “Yayalar kırmızı çizgimiz uygulaması 30 \03\2021 Salı günü saat:12.00’da  Atatürk Meydanı ve Şehit İbrahim Çınar meydanında uygulandı. Kaymakamımız Muammer KÖKEN ,İlçe Emniyet Müdürü ve personeli tarafından sürücülere maske, şapka ve kırmızı düdük bulunan çantalar hediye taktim ettik.” dedi.

kirmizi cizgi
yaya gecidi etkinlik 3 1
yaya gecidi etkinlik 2 1
yaya gecidi etkinlik 1 1
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.